Gül KAHRAMAN (B.D.D. BAŞKAN YARDIMCISI)

Adana doğumludur.  Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu ve  ve 2013 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik  alanında yüksek lisansını tamamdı. Kanser ilaç modifikasyonu ve doğal bileşikler  üzerine biyokimya alnında doktora yapmaktadır ve üç çocuk annesidir.

2002 yılında Çukurova Üniversitesinde IVF laboratuvarında çalışma hayatına başladı ve 2005 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Onkoloji hastanesinde Kemik iliği Nakil ünitesinde meslek hayatına devam etmektedir. Kriyoprezervasyon işlemini standardize edecek bir biyomedikal cihaz projesiyle 2017 yılında TÜBİTAK’dan girişimcilik desteği alarak Kriyocell biyoteknoloji şirketini kurdu ve patentli bir ürün geliştirdi. Mesleki alanlarda yazdığı çeşitli makaleler, çeşitli kongrelerde aldığı prezentasyonlar  ve ders verdiği kurslar ile biyolog olarak mesleğinde herzaman gelişime ve ilerlemeye açık yaklaşıma sahiptir.

Daha iyi bir çevre ve herkes için yaşanabilir bir dünya için farkındalık oluşturma, yardımlaşma ve iyileştirme amacıyla  2019 yılında  Rotary Kulübüne üyelik ile başlayan vakıf  faliyetlerini  2022 yılında saymanlık görevine kadar yürütmüştür.  Biyologların mesleki sorunları hakkında farkındalık yaratmak sorunların çözüme kavuşması amacıyla yaptığı girişimlerde, BDD ile tanışan Gül Kahraman 2022 yılından beri dernek B.D.D. başkan yardımcılığını sürdürmektedir.