Zerrin ERTAŞ (B.D.D. KURUMSAL İLETİŞİM SORUMLUSU)

Ankara doğumludur. 1999 yılında  GATA dan -2007 yılında  Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur.
  Türk Silahlı kuvvetlerinde1999-2004 yılları arasında  çeşitli birliklerde görev yaptıktan sonra  2004 yılından itibaren GATA Hematoloji Kliniği ,Biyokimya laboratuvarı, Kalp Damar Cerrahisi ve Terapötik Aferez Merkezinde   görevine devam etmiştir. 2011-2019 yılları arasında Aferez Merkezi Teknik sorumlusu, 2019 dan itibaren de Aferez Merkezi  kalite sorumlusu olarak  Gülhane Eğitim ve Araştırma hastanesindeki görevine devam etmektedir.

Özellikle Dünyada ses getiren’’ Aferez Trombosit Konsantrelerinin Dondurularak Korunmasından Sonra Trombosit Mikropartiküllerinin Üretilmesi Hemostatik Aktiviteye Katkısı’’ isimli çalışmada ve mesleki alanlarda yapılan   bir çok  çalışma / kongrelerde  aferez işlemleri ile ilgili sunumlarda  aktif olarak görev almıştır.
Sağlık bakanlığının 2019 yılında yayınlamış olduğu  yönetmelikle sağlık sektöründe görev yapan ve mağduriyet yaşayan  meslektaşlarımızın  sorunlarının çözüme kavuşması için girişimlerde bulunmuştur. 2022 yılından itibaren dernek yönetimindeki görevini sürürmektedir.